Poznajmy się!

Nazywam się Sandra Habrych. Jestem doulą, instruktorką hipnoporodu, doradcą noszenia ClauWi®, polonistką i copywriterką okołoporodową.

W listopadzie 2023 roku ukończyłam Akademię Wsparcia Okołoporodowego – 9-miesięczne szkolenie organizowane w Warszawie przez Stowarzyszenie DOULA w Polsce. Równolegle ukończyłam dwa szkolenia pogłębiające moją wiedzę o hipnoporodzie: szkolenie I stopnia „Błękitny Poród® – praktyczne podejście do hipnoporodu” oraz szkolenie akredytowane przez London College of Clinical Hypnotherapy International. Po drugim z nich uzyskałam tytuł Instruktora Hypnobirthing International, a więc instruktorki hipnoporodu.

Od wielu lat współpracuję z różnymi wydawnictwami i serwisami dla rodziców, tworząc artykuły poświęcone tematyce okołoporodowej, rozwojowi dziecka, samoregulacji czy porozumiewaniu się w rodzinie. Moje teksty znajdziecie przede wszystkim w magazynie Natuli – dzieci są ważne, ale też na stronie Ładne Bebe czy na blogu Akademii Przyszłych Rodziców. Jestem polonistką, copywriterką okołoporodową, content creatorką, redaktorką i korektorką. W czerwcu 2012 roku, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończyłam filologię polską na spec. dziennikarstwo i komunikacja kulturowa.

Warsztaty dziennikarskie, w których uczestniczyłam, rozbudziły też we mnie miłość do fotografii. Właśnie dlatego w 2022 roku kończyłam również trzy kursy fotograficzne – jeden w Kobiecej Foto Szkole („Techniczne Podstawy Fotografii”), dwa pozostałe w Baby in Lens („Sesja noworodkowa w zaciszu domowym” i „Sesja rodzinna w plenerze od A do Z”). Wszystkie stały się dla mnie początkiem naturalnej, rodzinnej, pełnej czułości fotografii.

A prywatnie? Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch cudownych chłopców. Razem z nimi mogliśmy doświadczać cudu narodzin – ich narodzin. Dzięki tym pięknym, rodzinnym doświadczeniom jestem doulą. Jestem nią również dzięki mojemu mężowi, który wspiera mnie na każdym kroku. I który, niezależnie od pogody, co miesiąc zwiedzał z naszymi dziećmi Warszawę, gdy ja uczyłam się na Akademii Wsparcia Okołoporodowego. To wsparcie, dzięki któremu wzrastam.

Dziś tym wsparciem, uważnością, narzędziami i technikami mogę podzielić się z Wami. Mogę Wam towarzyszyć. Jako doula, towarzyszka, dobra dusza, która nigdy nie ocenia. Mogę być przy Was.